Eğitmenlerimiz

ceketliozlem

Psk. Özlem Tokgöz ÖZSOYLAR

Psikolog – Eğitmen

Ankara Üniversitesi DTCF “Psikoloji” bölümünden 2000 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi “İnsan Kaynakları Yönetimi” bölümünde alan eğitmenimiz İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi “Pedagojik Formasyon” programını yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır. ICF Onaylı (ACTP) Akredite Temel Koçluk Eğitim Programı “Advancing the Path to Core Coaching Masteries” programını tamamlamıştır. Kabul ve Kararlılık Terapisi Odaklı Koçluk, Mindfulness, Yaşamsal Enerjinin Eğitilmesi, Psikolojik İlk Yardım, Psikolojik Testler, Transaksiyonel Analiz gibi alanıyla ilgili çok sayıda eğitim ve seminer çalışmalarına katılmış olan eğitmenimiz 20 yılı aşkın süredir psikolojik danışmanlık, satış, eğitim sektörlerinde uzman, danışman ve yönetici pozisyonlarında çalışmıştır. Kurucusu olduğu Kriter Kurumsal Eğitim firması ile 2010 yılından bu yana kurumlara kişisel gelişim eğitimleri vermektedir.

Kurumsal eğitim ve seminerlerin yanı sıra Youtube kanalında kişisel gelişim ve psikoloji içerikli videolar üretmekte ve sunmaktadır. “Kendine Yardım Et: Zorlayıcı Duygularla Baş Edebilmek ve Psikolojik Dayanıklılığı Arttırmak İçin Etkili Teknikler” isimli kitabın yazarıdır.

Verdiği eğitim başlıklarından bazıları: Bireysel Farkındalık, Psikolojik Dayanıklılık, Stres Yönetimi, Öfke Yönetimi, Motivasyon Teknikleri, İşyerinde Etkili İletişim Becerileri, Çatışma Yönetimi, Eğitimcinin Eğitimi, İş Hayatında Duyguları Yönetebilmek-Duygusal Zekâ, Zor Müşterilerle Başa Çıkma Teknikleri, Temel Yönetim Becerileri, Etkili Sunum Teknikleri, Telefonda Müşteri İlişkileridir.

Eğitim verdiği firmalardan bazıları: Ford Otosan, Honda, Mercedes Benz, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, QNB Finansbank, A Bank, Netaş, Softech, Logo Yazılım, Sandoz İlaç, Konsina İlaç, Allergan İlaç, Bahçeci Sağlık Grubu, Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Personelleri Türk Telekom, Getir, LC Waikiki, Rixos Otelleri, , Emniyet Genel Müdürlüğü Alo 155 Personeli, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, ODTÜ Çalışanları, Evyap, Ernst&Young…

Yayınlanmış Araştırmaları: * Çalışanların Minnettarlık Algıları ile Psikolojik Sermaye İlişkisi Üzerine Görgül Bir Araştırma- M.Ü Öneri Dergisi Temmuz 2021 * Cinsiyet, Eğitim, Cinsiyet Rolü ile Evlilik Doyumu, Eşle Algılanan Benzerlik Arasındaki İlişkiler-ODTÜ XII. Ulusal Psikoloji Kongresi – Doç. Dr. Zehra Yaşın Dökmen, Psk. Özlem Tokgöz, *Engelli Çocukla İlgilenen Kadınlarda Sosyal Destek ve Ruh Sağlığı İlişkisi Uluslararası Multidisipliner Kadın Kongresi-2009 – Doç. Dr. Zehra Yaşın Dökmen, Psk. Özlem Tokgöz

Kişisel Sitesi: https://www.ozlem.ozsoylar.com/ 

Youtube Videoları:

Seyfettin Işık’ın İlham Veren Başarı Hikayesi

İyimser Ol Ama Nasıl? – Öğrenilmiş İyimserlik (Egzersizler ve Öneriler)

Mindfulness Tekniği İle Stresi Yen (Meditasyon Uygulaması İle Birlikte)

5 Maddede Kafayı Takmama Sanatı (Pratik Öneriler)

Psikolojik Dayanıklılık Nedir? – Psikolojik Olarak Güçlü İnsanların 5 Özelliği

Stresle Başa Çıkmak İçin Nadi Shodana Nefes Tekniği

Stresle Başa Çıkmak İçin Yapmaman Gereken 5 Şey

Işık Hüzmesi Meditasyonu İle Ağrılarınıza Çözüm Bulabilirsiniz

Korona Günlerinde Dengede Kalmak

İyi Hissetme için Kitap Önerileri 2

İçimizdeki Benlikler

Bu İnsanlar Ne İstiyor? Neden Böyle Davranıyor?

Bireysel Swot Analizi Nasıl Yapılır? Kendini Tanımak İçin Sorular

Kendini Yargılıyor musun? İç Sesin Ne Diyor?

Ruminasyon Nedir? Nasıl Kurtuluruz?

5 Adımda Özgüveninizi Artırın!

Sadece 2 Dakikada Modunu Yükselt!

Satın Almadan Önce Kendine Sorman Gereken 2 Soru

Aşırı Düşünmekten Nasıl Kurtulurum? – Mındfulness Tekniği

Olumlu Düşünmek Ama Nasıl?

Hedefler Nasıl Belirlenmeli? Kendimi Yeterince Tanıyor muyum?

Stresini ve Öfkeni Kolayca Yönet

Daha İyi Hissetmek İçin Kitap Önerilerim

Mutluluğun ve Mutsuzluğun Merkezi Karnınızdadır

Hayatından Memnun musun? Gerçekten Mutlu musun?

Üşenme Ve Erteleme İle Başetme

İyi Bir İlk İzlenim İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şükretmek Neden Önemli? Şükretmenin Mucizevi Etkileri

Aklınızdan Bu Düşünceler Geçiyor mu?

Sadece Hayal Kurarak Gerçekten Zayıflayabilir miyim?

İletişim Biçimi Renginizi Biliyor musunuz?

Negatif Düşünceleri Temizleme Meditasyonu – Uzun Versiyon

Konuk Olduğu TV Programları:

pskharunyazici

Harun YAZICI

Endüstri Ve Örgüt Psikoloğu& Emdr Psikoterapisti -Eğitmen

Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden 2005 yılında mezun olan eğitmenimiz, yüksek lisans eğitimini Maltepe Üniversitesi Endüstri ve Örgüt Psikolojisi bölümünde “Çağrı Merkezinde Çalışan Müşteri Temsilcilerinin Denetim Odaklarının Problem Çözme Becerileri ve Tükenmişlik Düzeyleri İle İlişkisinin İncelenmesi” tezi ile yüksek onur derecesi alarak tamamlamıştır. Ayrıca “Esenyurt Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans” programını bitirmiştir.

Yaşam Becerileri Eğitmenliği Sertifikası, EMDR Terapileri 1.ve 2. Düzey sertifikaları, İnsan Kaynakları Uzmanlığı Sertifikası, Bilişsel Davranışçı Terapiler ve Psikososyal Müdahale Teknikleri Eğitmenliği sertifikalarına sahiptir.

 “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Kamusal Farkındalık Projesi” , “Şiddet ve Öfke Kontrolü Projesi” , “Mardin Bilge Köyü Olayı Sonrası, Mağdurlara Yönelik Travma Sonrası Stres Bozukluğu Çalışmaları” , “Soma Maden Faciası” gibi sosyal sorumluluk çalışmalarında gönüllü eğitimci ve terapist olarak görev almıştır.

Kurumlara kişisel gelişim eğitimleri vermenin yanı sıra, Endüstri ve Örgüt Psikoloğu olarak örgütsel araştırma çalışmaları, kurumsal danışmanlık çalışmaları yapmakta ve Kadıköy’de bir psikolojik danışmanlık merkezinde psikoterapist olarak çalışmaya devam etmektedir.

kenan tokgoz

Dr. Kenan TOKGÖZ

Eğitmen

Kara Harp Okulu “Yönetim” bölümünden 1991 yılında Teğmen olarak mezun olmuştur. Mezuniyetini müteakip TSK’da ki çeşitli birlik ve kurumlarda birlik komutanı ve karargah subayı olarak görevlerde bulunmuştur. Kenan Tokgöz, Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde 2008 yılında oluşturulan Basın ve Halkla İlişkiler branşına geçmiş ve müteakiben TSK’daki çeşitli birlik ve kurumların Basın ve Halkla İlişkiler şubelerinde görev yapmıştır. Bu kapsamda; 2010 yılında ABD Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Okulunda (Defense Information School-DINFOS) altı ay süreyle Basın ve Halkla İlişkiler kursu görmüştür.

Basın ve Halkla İlişkiler branşına geçtikten sonra Ankara’da bulunan NATO Terörizmle Mücadele Mükemmeliyet Merkezine Basın ve Halkla İlişkiler Subayı olarak atanmıştır. Bu görevdeyken gerek Türk gerekse dost ve müttefik ülke subaylarına yurt içi ve yurt dışında Basın ve Halkla İlişkiler konularında eğitimler vermiştir. Kenan Tokgöz,  2012 yılında Kara Harp Okuluna atanmış ve burada da harbiyelilere iletişim ve halkla ilişkiler konularında dersler vermiştir. Kenan Tokgöz, 2015 yılında İstanbul’da bulunan NATO Yüksek Hazırlıklı Kolordusu Karargahına Basın ve Halkla İlişkiler Şube müdür olarak atanmıştır. Burada yaklaşık bir yıl görev yaptıktan sonra kendi isteğiyle emekli olmuş ve çalışmalarına özel sektörde devam etmektedir.

Kenan Tokgöz, 2018 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Ens.’de Halkla İlişkiler ve Tanıtım ana bilim dalında doktora programından mezun olmuştur.

ela topcu

Ela TOPÇU

Eğitmen

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi DTCF “ Tarih, Yüksek Lisans Eğitimini ODTÜ “ Tarih” bölümünde tamamlayan, İkinci Yüksek Lisansını Hacettepe Üniversitesi Eğitim ve Öğretim Planlama bölümü devam eden  eğitmenimiz, Garanti Bankası Öğretmen Akademisi Vakfından eğitmenlik ve sunum tekniklerine dair (Temel Eğitici Eğitimi, Çözüm Odaklı İletişim Eğitici Eğitimi, Yaratıcı Drama ile Etkinlik Tasarımı ve Adaptasyonu, Sanal harita ile Tarih Oyunu Tasarımı, Mentorluk ve Geri Bildirim, Öğrenmenin Geleceği, Zor Kişilerle Başa Çıkma, Öğrenen Organizasyon, Etkili Sunum Teknikleri, İş Yaşamında Profesyonel Davranış, Sosyal Bilimler Öğretimi, Travmayla Başa Çıkma)  detaylı eğitimler almıştır. 2008 yılından itibaren bu vakıfta da eğitmen olarak görev almaktadır.

Öğrenen Lider Öğretmen ve Çözüm Odaklı İletişim projeleri ile öğretmenlere 5 yıldır yüzyüze eğitim veren eğitmenimiz son olarak Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Programı Jean Monnet Eylemi desteğiyle; Dijital Avrupa Birliği Projesi’nde eğitim danışmanlığı görevini sürdürmektedir. Bunun yanı sıra çeşitli IT projelerinde eğitim proje bazlı eğitim danışmanlığı görevine devam etmektedir.

Kurumlara Etkili İletişim Teknikleri, Takımı Yönetmek, Öğrenme Liderliği, Etkili Sunum Teknikleri, Sunumda Akış Ve Ritmin Sürekliliği, Dirençle Başa Çıkma Yöntemleri, İçsel Motivasyon, Sınıfı Yönetmek, Ölçme Ve Değerlendirme Teknikleri, Olumlu Davranışların Pekiştirilmesi ve Stres Yönetimi gibi konularda eğitim veren eğitmenimiz halen öğretmenlik mesleğine devam etmektedir.