Eğitmenlerimiz

ozlemtokgozozsoylar

Psk. Özlem Tokgöz ÖZSOYLAR

Psikolog – Eğitmen

Ankara Üniversitesi DTCF “Psikoloji” bölümünden 2000 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi “İnsan Kaynakları Yönetimi” bölümünde devam etmektedir. Alanıyla ilgili çok sayıda eğitim ve seminer çalışmalarına katılmış olan eğitmenimiz 20 yıla yakın süredir psikolojik danışmanlık, dış ticaret, satış, eğitim sektörlerinde uzman, danışman ve yönetici pozisyonlarında çalışmıştır.  Kurucusu olduğu Kriter Kurumsal Eğitim firması ile 2010 yılından bu yana kurumlara kişisel gelişim eğitimleri vermektedir.

Kurumsal eğitim ve seminerlerin yanı sıra, çocuk eğitimi ve psikolojisi konularında da danışmanlık hizmeti vermektedir. Konuyla ilgili yazılı ve görsel basında çalışmaları mevcuttur.

Verdiği eğitim başlıklarından bazıları: Bireysel Farkındalık, Stres Yönetimi, Öfke Yönetimi, Olumlu Düşünme Teknikleri, Motivasyon Teknikleri, İşyerinde Etkili İletişim Becerileri, Çatışma Yönetimi, Eğitimcinin Eğitimi, İş Hayatında Duyguları Yönetebilmek-Duygusal Zeka, Zor Müşterilerle Başa Çıkma Teknikleri, Temel Yönetim Becerileri, Etkili Mülakat Teknikleri, Etkili Sunum Teknikleri, Yazılı İletişim Teknikleri, Telefonda Müşteri İlişkileri, Çocukla Doğru İletişim’dir.

Eğitim verdiği firmalardan bazıları: Ford Otosan, Honda, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, QNB Finansbank, Türk Telekom, LC Waikiki, Mercedes-Benz, Netaş, Rixos Otelleri, Sağlık Bakanlığı Hastaneleri Personelleri, Emniyet Genel Müdürlüğü Alo 115 Personeli, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, ODTÜ Çalışanları, Sandoz, Evyap,Ernst&Young…

Yayınlanmış Araştırmaları : Cinsiyet , Eğitim , Cinsiyet Rolü İle Evlilik Doyumu , Eşle Algılanan Benzerlik Arasındaki İlişkiler-ODTÜ XII. Ulusal Psikoloji Kongresi – Doç. Dr. Zehra Yaşın Dökmen, Psk. Özlem Tokgöz, Engelli Çocukla İlgilenen Kadınlarda Sosyal Destek Ve Ruh Sağlığı İlişkisi Uluslararası Multidisipliner Kadın Kongresi-2009 – Doç. Dr. Zehra Yaşın Dökmen,  Psk. Özlem Tokgöz

Youtube Videoları:

Konuk Olduğu TV Programları:

pskharunyazici

Psk. Harun YAZICI

Endüstri Ve Örgüt Psikoloğu& Emdr Psikoterapisti -Eğitmen

Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden 2005 yılında mezun olan eğitmenimiz, yüksek lisans eğitimini Maltepe Üniversitesi Endüstri ve Örgüt Psikolojisi bölümünde “Çağrı Merkezinde Çalışan Müşteri Temsilcilerinin Denetim Odaklarının Problem Çözme Becerileri Ve Tükenmişlik Düzeyleri İle İlişkisinin İncelenmesi” tezi ile yüksek onur derecesi alarak tamamlamıştır.

Yaşam Becerileri Eğitmenliği Sertifikası, EMDR Terapileri 1.ve 2. Düzey sertifikaları, İnsan Kaynakları Uzmanlığı Sertifikası, Bilişsel Davranışçı Terapiler ve Psikososyal Müdahale Teknikleri Eğitmenliği sertifikalarına sahiptir.

 “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Kamusal Farkındalık Projesi” , “Şiddet ve Öfke Kontrolü Projesi” , “Mardin Bilge Köyü Olayı Sonrası, Mağdurlara Yönelik Travma Sonrası Stres Bozukluğu Çalışmaları” , “Soma Maden Faciası” gibi sosyal sorumluluk çalışmalarında gönüllü eğitimci ve terapist olarak görev almıştır.

Kurumlara kişisel gelişim eğitimleri vermenin yanı sıra, Endüstri ve Örgüt Psikoloğu olarak örgütsel araştırma çalışmaları, kurumsal danışmanlık çalışmaları yapmakta ve Kadıköy’de bir psikolojik danışmanlık merkezinde psikoterapist olarak çalışmaya devam etmektedir.

ela topcu

Ela TOPÇU

Eğitmen

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi DTCF “ Tarih, Yüksek Lisans Eğitimini ODTÜ “ Tarih” bölümünde tamamlayan, İkinci Yüksek Lisansını Hacettepe Üniversitesi Eğitim ve Öğretim Planlama bölümü devam eden  eğitmenimiz, Garanti Bankası Öğretmen Akademisi Vakfından eğitmenlik ve sunum tekniklerine dair (Temel Eğitici Eğitimi, Çözüm Odaklı İletişim Eğitici Eğitimi, Yaratıcı Drama ile Etkinlik Tasarımı ve Adaptasyonu, Sanal harita ile Tarih Oyunu Tasarımı, Mentorluk ve Geri Bildirim, Öğrenmenin Geleceği, Zor Kişilerle Başa Çıkma, Öğrenen Organizasyon, Etkili Sunum Teknikleri, İş Yaşamında Profesyonel Davranış, Sosyal Bilimler Öğretimi, Travmayla Başa Çıkma)  detaylı eğitimler almıştır. 2008 yılından itibaren bu vakıfta da eğitmen olarak görev almaktadır.

Öğrenen Lider Öğretmen ve Çözüm Odaklı İletişim projeleri ile öğretmenlere 5 yıldır yüzyüze eğitim veren eğitmenimiz son olarak Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Programı Jean Monnet Eylemi desteğiyle; Dijital Avrupa Birliği Projesi’nde eğitim danışmanlığı görevini sürdürmektedir. Bunun yanı sıra çeşitli IT projelerinde eğitim proje bazlı eğitim danışmanlığı görevine devam etmektedir.

Kurumlara Etkili İletişim Teknikleri, Takımı Yönetmek, Öğrenme Liderliği, Etkili Sunum Teknikleri, Sunumda Akış Ve Ritmin Sürekliliği, Dirençle Başa Çıkma Yöntemleri, İçsel Motivasyon, Sınıfı Yönetmek, Ölçme Ve Değerlendirme Teknikleri, Olumlu Davranışların Pekiştirilmesi ve Stres Yönetimi gibi konularda eğitim veren eğitmenimiz halen öğretmenlik mesleğine devam etmektedir.